Plavecký výcvik 4.A triedy

V mesiaci október  žiaci 4.A triedy absolvovali základný plavecký výcvik.

Výcvik sa konal v priestoroch krásnej  plavárne  CZŠ sv. Juraja v Trebišove, a to pod vedením šikovných  inštruktoriek plávania Mgr. I. Krišákovej, Mgr. G. Gregušovej a pedagogický  dozor vykonávala tr. uč. Mgr. S. Micišinová. Výcviku sa zúčastnilo 17 detí. Deti boli rozdelené do dvoch družstiev a počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Žiaci sa venovali základným plaveckým zručnostiam ako splývanie, ponáranie, dýchanie do vody a skoky do vody. Počas výcviku sa učili 2 základné plavecké spôsoby - kraul a znak. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Boli sme na našich žiakov pyšné, pretože boli disciplinovaní, snaživí a každý žiak urobil veľa práce. Na konci žiaci získali "mokré vysvedčenie" a malú odmenu. Tešíme sa, že sme spolu strávili krásny týždeň plný plávania, zábavy a pekných chvíľ.

Mgr. Slávka Micišinová