Výchovný poradca

Výchovný poradca je pedagogickým zamestnancom školy, do funkcie ho menuje riaditeľ, ktorému zodpovedá za plnenie úloh.Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie detí.

Úlohou VP je:

• koordinovať a usmerňovať informačnú činnosť v oblasti profesionálnej orientácie žiakov,
  • informovať rodičov a žiakov o otázkach, týkajúcich sa voľby povolania, zriaďovania nových študijných a učebných odborov na SŠ,
  • sprostredkovávať kontakty medzi CPPP a P a školou,
  • spolupracovať s triednymi učiteľmi, so špeciálnou pedagogičkou v škole, s CPPP a P v Trebišove, so strednými školami,
  • pozornosť venovať nadaným a talentovaným žiakom,
  • zúčastňovať sa na poradách výchovných poradcov

Z činnosti výchovného poradcu:

• pracuje s programom Proforient,
  • vypĺňa prihlášky na SŠ a odosiela ich v stanovenom termíne,
  • vypisuje zápisné lístky žiakom na stredné školy,
  • kompletizuje vstupné doklady žiakov 8.ročníka,