SVETOVÝ DEŇ SPORENIA NA NAŠEJ ŠKOLE

Svetový deň sporenia bol stanovený na posledný októbrový deň, preto sme ešte pred prázdninami zaradili do vyučovania besedu pre žiakov 1.stupňa , a to na tému Sporenie.

Zároveň sa žiaci zapojili do výtvarnej súťaže vyhlásenej PRIMA BANKOU V TREBIŠOVE. TÉMA výtvarnej súťaže bola ,, Na čo by som si nasporil s detským účtom v Prima banke." Cieľom besedy bolo to, aby si deti uvedomili, že už od malička by mali sporiť, aby mali pokojnú budúcnosť .Vypočuli si informácie o sporení cez rozprávku O troch grošoch. Za najkrajšie nakreslené obrázky boli ocenení darčekmi, venovanými PRIMA BANKOU.A keďže žiaci boli počas besedy aktívni, tak za svoju aktivitu boli odmeňovaní peknými darčekmi. Touto besedou o finančnej gramotnosti sme si pripomenuli dôležitosť sporenia.

Mgr.S.Micišinová