Prednáška v Zemplínskej knižnici v Trebišove na tému komunikácia

V rámci mesiaca marec, ktorý je venovaný knihám, sme sa so žiakmi 7. ročníka vybrali na prednášku do Zemplínskej knižnice v Trebišove na tému Komunikácia.

Žiaci sa dozvedeli, čo je to komunikácia a ako prebieha, dozvedeli sa, že komunikácia neprebieha len slovami, ale aj neverbálne rôznymi inými prejavmi, ako sú napríklad pohyby rúk, výrazy tváre, postoj, vzdialenosť od hovoriaceho a ďalšie. Dozvedeli sa aké sú rozdiely medzi verbálnou  neverbálnou komunikáciou, ako môže to isté gesto v inej situácii znamenať čosi úplne iné, ale aj to, že verbálna komunikácia neprebieha bez využitia neverbálnej.

Okrem toho žiakom v knižnici priblížili komunikačné situácie,  s ktorými sa stretávajú v bežnom živote, pravidlá slušnej a vhodnej komunikácie, ale aj to ako správne  podať ruku a čo naopak nie je správne. Časť prednášky bola venovaná aj osobnému priestoru a v neposlednom rade úsmevu a smiechu, ako jednej časti komunikácie. Žiaci sa počas prednášky mali možnosť pýtať, veľa sa dozvedeli a odchádzali s novými poznatkami a úsmevmi na tvári za čo veľmi pekne Zemplínskej knižnici v Trebišove ďakujeme.