SVETOVÝ DEŇ VĎAČNOSTI OČAMI PIATAKOV

To, že hodnota priateľstva je v našom živote nevyčísliteľná určite potvrdí každý z nás a my sme si to spolu s piatakmi počas netradičnej hodiny literatúry v školskej  knižnici pri príležitosti Svetového dňa vďačnosti pripomenuli. Porozprávali sme sa  o význame priateľstva, o tom, aké je dôležité obklopovať sa ľuďmi, ktorým môžeme dôverovať, ktorí nás rozveselia a potešia.

Odzneli krásne slová vďaky pre ich spolužiakov, niektorí si dokonca pripravili aj listy a odkazy, prostredníctvom ktorých svojim kamarátom vyjadrili poďakovanie za to, že ich podporujú a spríjemňujú chvíle v školských laviciach. Vzájomne sa obdarovali malými drobnosťami a na ich usmievavých tvárach bol vidieť nielen radosť, šťastie a dojatie, ale najmä vďačnosť a to je podstatné. Buďme k sebe pozorní, vnímaví a náš svet sa stane krajším.

PaedDr. Zuzana Grešlíková