Školská súťaž – VIANOČNÉ POSOLSTVO

Milí žiaci, v tomto čarovnom predvianočnom čase sme sa rozhodli vyhlásiť  školskú súťaž o najkrajší príbeh alebo báseň s témou – Vianočné posolstvo.

Termín zaslania prác:  do 20. 12. 2023

Cieľ súťaže:

Neopakovateľnú atmosféru Vianoc, najkrajší vianočný  zážitok vyjadriť umeleckým slovom – poéziou alebo prózou, a tak viesť žiakov k bližšiemu vzťahu k literatúre, poskytovať priestor na popularizáciu vlastnej tvorby, podporovať príspevky do školského časopisu SEVERÁČIK.

Vekové kategórie:

1.  kategória :    II. - IV. ročník II.  kategória :    V. - IX. ročník

Zásady súťaže:

• Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci 1. a 2. stupňa.
  • Podmienkou je napísať vianočný príbeh max. v počte 60 riadkov, popr. báseň s vianočnou tematikou min. 4 strofy /formát A4/. Súťažný text je potrebné zaslať napísaný vo Worde alebo aj ručne, ale čitateľne p. uč. PaedDr. Grešlíkovej na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Ocenení budú súťažiaci umiestnení na 1. – 3. mieste,  v kategórii poézia a próza. Veríme, že sa do súťaže zapojíte, pretože najkrajšie práce budú odmenené peknými vecnými cenami. Prajeme Vám veľa inšpirácie a tvorivosti pri písaní vianočných príbehov a básní!!!