VIANOČNÉ POSOLSTVO

Školská súťaž vo vlastnej tvorbe žiakov

S časom Vianoc sa spája mnoho dobra, láskavosti a štedrosti. Je to obdobie, kedy sú ľudia k sebe pozornejší, ľudskejší a vnímavejší. Aj preto sme vyhlásili súťaž, do ktorej sa mohli zapojiť žiaci 1. a 2. stupňa a vyskúšať si napísať príbeh alebo báseň, ktoré by ukrývali v sebe pointu „ducha Vianoc“. Stať sa tvorivým, originálnym a zároveň zaujímavým pisateľom akéhokoľvek slovesného útvaru zvlášť v dnešnej dobe plnej technických vymožeností nie je vôbec jednoduché,  a preto by sme chceli vyzdvihnúť všetkých, ktorí sa do súťaže o najkrajší vianočný príbeh resp.  vianočnú báseň zapojili. Preukázali nesmiernu dávku inšpirácie, fantázie, ale aj chuti niečo jedinečné vytvoriť. Naši „nádejní spisovatelia“ vytvorili literárne útvary plné vianočných posolstiev a krásnych myšlienok. Do súťaže sa zapojilo 18 žiakov z 2. stupňa a 8 žiakov z  1. stupňa. Porota to nemala vôbec jednoduché, pretože každý z príbehov zaujal niečím iným a rovnako básne boli výnimočné svojím umeleckým ladením. Nakoniec však rozhodla nasledovne:

kategória – POÉZIA(2. – 4. ročník)

1. miesto – Bibiána Kandráčová, 4. B Vianočný čas
  2. miesto – Branko Tobiaš,  4. B Vianoce
  3. miesto – Igor Kočiš, 4. B Vianoce sú dôležité

Mia Obernauer, 2. A O Vianociach

kategória – PRÓZA(2. – 4. ročník)

1. miesto – Adam Hlavoň, 3. B Vianoce u babky
  2. miesto – Emma Čorbová,  3. B O psíkovi Maxovi
  3. miesto – Martina Toláciová, 3. B Vianočná dovolenka

Kristián Havrilík, 3. B Vianočný príbeh

kategória – POÉZIA(5. – 9. ročník)

1. miesto – Alex Cogan, 8. B Vianočné posolstvo
  2. miesto – Alex Šiket, 9. A Najkrajší deň v roku
  3. Tomáš Fečojager, 9. A Vianočná pieseň

Nella Coganová, 6. A Čarovné Vianoce

kategória - PRÓZA(5. – 9. ročník)

1. miesto – Alexandra Hrončeková, 9. A Vianočné tajomstvá
  2. miesto – Emma Sofia Synová, 9. A Najdôležitejší dar
  3. miesto – Olívia Angel Pukyová 5. A Babkine darčeky

Žiaci boli odmenení diplomom a peknými vianočnými cenami. Vytvorené básničky, príbehy a poviedky si budete môcť prečítať  vo vianočnom, ale aj nasledujúcom zimnom vydaní školského časopisu Severáčik. Veríme, že kúsok z dobra, lásky a ľudského tepla z „literárnych prvotín“ našich žiakov vám prinesie krásny umelecký zážitok.

PaedDr. Z. Grešlíková, Mgr. R. Dohányos