Zemplin špiva i hutori

Školské a okresné kolo súťaže ,,Zemplin špiva i hutori“

Každoročne sa na našej škole koná súťaž v speve ľudových piesní a hovoreného slova  s názvom ,, Zemplin špiva i hutori“. Súťažilo sa v troch kategóriách. Atmosféra bola výborná, konkurencia veľká. V úvode sme si vypočuli žiakov z kategórie ľudoví rozprávači , a to  v humornej scénke v zemplínskom nárečí, ktorí predviedli svoje rečnícke umenie a rozosmiali nás rôznymi príhodami zo života. Speváci nám spíjemnili popoludnie krásnymi ľudovými piesňami a v závere sme si všetci spolu zaspievali.

Vyhodnotenie šk.kola:

1.kategória: 1. miesto Sofia Michalková 2.B

1. miesto Alessandro Fogliaro 3.B
  2. miesto Simona Iľková 2.B, Sofhia Eleanor Kandráčová 1.B

2.kategória: 1. miesto Jaroslava Farkašová

1. miesto Tamara Kalistová
  2. miesto Emma Sofia Synová 4.A, Daniel Šimon 4.A

3.kategória: 1. miesto Bianka Iľková 4.A a Alex Šiket 4.A

Okresné kolo

Aj naši žiaci sa 27.11.2018 zúčastnili na okresnej súťaži „Zemplin špiva i hutori“ v MsKS v Trebišove, kde obsadili druhé miesto.

Okresné kolo: 1. kategória - Sofia Michalková získala krásne 2. miesto!

Kategória ľudový rozprávač: Bianka Iľková a Alex Šiket získali krásne 2. miesto!

Víťazom srdečne blahoželáme a prajem ešte  veľa úspechov!

Mgr. S.Micišinová, Mgr. J. Faťarová