Školské a okresné kolo súťaže ,,Zemplin špiva i hutori“

Každoročne sa na našej škole koná súťaž v speve ľudových piesní a hovoreného slova  s názvom ,, Zemplin špiva i hutori“.

Dňa 21. novembra 2019 sa súťažilo sa v štyroch kategóriách. Atmosféra bola výborná, konkurencia veľká. V úvode sme si vypočuli žiakov z kategórie ľudoví rozprávači , a to  v humornej scénke v zemplínskom nárečí, ktorí predviedli svoje rečnícke umenie a rozosmiali nás rôznymi príhodami zo života. Speváci nám spríjemnili popoludnie krásnymi ľudovými piesňami a v závere sme si všetci spolu zaspievali.

Vyhodnotenie školského kola:

1.kategória: 1. miesto Sofia Michalková 3. B

1. miesto: Sandra Tolaciová 1.A, Sofhia E. Kandráčová 2.B
  2. miesto: Nela Jacková 2. B
  3. kategória: 1. miesto: Emma Sofia Synová 5.A

3.kategória: 1. miesto: Tamara Kalistová 7.A

4.kategória: 1.miesto: Nelka Fedorčáková a Riško Bireš 1.A – ľudoví rozprávači/1. st. ZŠ                 1. miesto: Bianka Iľková 5.A/ 2.stupeň ZŠ

Žiaci našej školy  Nelka Fedorčáková. Riško Bireš, Sofinka Michalková, Bianka Iľková , Emmka S. Synová a Tamarka Kalistová  sa zúčastnili aj okresnej  súťaže v speve ľudových piesní nášho regiónu pod názvom Zemplin špiva a hutori, ktorá sa uskutočnila  dňa  26. novembra 2019.  Krásne 1. miesto v 1. kategórii ,, Zemplin hutori“ získali Riško Bireš  a  Nelka Fedorčáková. V 2. kategórii ,, Zemplin hutori“ získala krásne 2. miesto Bianka Iľková.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov!
                                                                                                                          Mgr.S.Micišinová