Tretiaci z Trebišova porazili v jazykovej súťaži zvyšok Slovenska

Víťazmi druhého ročníka súťaže s názvom Jesenný WocaBee šampionát sa stali žiaci 3.B zo Základnej školy Pribinova v Trebišove.

V celoslovenskom  kole dosiahli denný priemer na žiaka neuveriteľných 7 590 WocaPoints. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní znamená zisk približne 2 WocaPoints.  Každý žiak tak uplynulý týždeň slovíčka precvičoval niekoľko hodín denne. Celkovo sa ich víťazi z Trebišova v priebehu novembra naučili až 339, čo je na tretiakov skutočne obdivuhodný výkon.

Kristínka Spišáková sa umiestnila  na nádhernom 8. mieste, Stanka Kováčová  na 9. mieste a  Nelka Jacková na 10. mieste. Dávid Urban obsadil  33. miesto, Nelka Vodičková  38. miesto a Sophie Eleanor Kandráčová  49. miesto   v TOP 50 žiakov celoslovenského  kola.

Na začiatku novembra odštartoval na slovenských aj českých školách druhý ročník súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jesenný WocaBee šampionát. Súťažia v nej triedy v aplikácii na učenie cudzích slovíčok, pričom kritériom hodnotenia je usilovnosť žiakov v precvičovaní novej slovnej zásoby. V celoslovenskom kole minulý týždeň zvíťazili žiaci 3.B zo Základnej školy Pribinova v Trebišove. Už v týchto chvíľach si merajú svoje sily v učení cudzích slovíčok s najlepšími z Českej republiky. Tými sa stali deviataci zo Základnej školy Jindřicha Pravečka vo Výprachticiach, okres Ústí nad Orlicí. Naši tretiaci majú veľkú šancu poraziť výrazne starších žiakov z Česka, v uplynulom kole totiž dosiahli trebišovčania až o tretinu lepší výsledok. Do súťaže sa v oboch krajinách celkovo zapojilo 45.000 žiakov zo základných aj stredných škôl.

Držme našim žiakom palce, aby boli úspešní aj v  Česko-slovenskom finále Jesenného WocaBee šampionátu , ktoré práve prebieha.

Mgr. Gabriela Gregušová