Matematická olympiáda - okresné kolo

Aj tento školský rok sa najlepší matematici spomedzi žiakov II. stupňa  našej školy zúčastnili matematickej olympiády v kategóriach Z5, Z6, Z7, Z8.

Celé to začalo domácim kolom, počas ktorého sa žiaci riešením úloh vo svojom voľnom čase  a po online konzultácii s učiteľmi pripravovali na ďalšie kolo olympiády. Výborne sa popasovali so zadanými úlohami a preukázali tak vedomosti, ktoré nadobudli na hodinách matematiky v minulých ročníkoch, ale hlavne v tomto školskom roku. Aj napriek sťaženej pandemickej situácii, bolo okresné kolo riešené online formou, čo si vyžadovalo matematické, ale aj počítačové zručnosti žiakov. Do okresného kola postúpili dvaja žiaci z každého ročníka. V konkurencii žiakov z ostatných zúčastnených základných škôl okresu Trebišov sme mali viacerých úspešných riešiteľov. V kategórii Z5 Roman Vyhnal 5.B (pripravovala RNDr. J. Telepovská) ÚR 5. miesto, v kategórii Z7 Richard Vyhnal 7.A (pripravovala RNDr. J. Telepovská) ÚR 4. miesto a v kategórií Z8 Natália Sučová 8.A (pripravovala Mgr. A. Bodnárová) ÚR 5. miesto a najúspešnejšia bola Tamarka Kalistová 8.A (pripravovala Mgr. A. Bodnárová) ÚR 2. miesto. Všetci naši žiaci preukázali vynikajúce vedomosti z matematiky.
Srdečne gratulujeme, prajeme veľa ďalších úspechov a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. A. Bodnárová