Vesmír očami detí

Okresné kolo XXXVI. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí sa uskutočnilo 7. a 8. apríla 2021.

150 došlých výtvarných prác hodnotila odborná porota. V každej kategórii vybrala päť prác postupujúcich do celoslovenského kola tejto súťaže, ktoré sa uskutoční v Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove. Zároveň udelila prvé tri miesta v každej kategórii. Žiaci našej školy sa zapojili do II. a III. kategórie. Úspešní boli dvaja žiaci Slavomír Partila z 8.A triedy, ktorý získal pekné 3. miesto a Ján Geci z 8.A získal 4. miesto. Ich práce zároveň postupujú na celoslovenské kolo. Všetky práce budú od 16. 4. 2021 sprístupnené na online výstave na stránkach Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove www.muzeumtv.sk a facebooku Múzeum Trebišov a facebooku Hvezdáreň Trebišov.

Srdečne gratulujeme úspešným žiakom a držíme palce na celoslovenskom kole.

Mgr. A. Bodnárová