PYTAGORIÁDA

Dňa 13. 04. 2021 sa uskutočnil 42. ročník okresného kola PYTAGORIÁDY pre školský rok 2020/2021.

Tento rok to vzhľadom na pandemickú situáciu prebiehalo formou online súťaženia. Každý zaregistrovaný žiak mal pridelený svoj kód, prostredníctvom ktorého sa mohol do tejto súťaže zapojiť. Aj napriek týmto novým podmienkam, sa žiak 4. B triedy ZŠ Pribinova 34, Trebišov Adrián Kandráč, umiestnil na krásnom 1. mieste. Ako jediný úspešný riešiteľ školského kola v kategórii P4 sa zúčastnil tohto okresného kola. V tejto matematickej súťaži, v ktorej ide nielen o matematické vedomosti, ale aj o logické myslenie, bola jeho snaha dosiahnuť čo najlepšie výsledky odmenená 1. miestom. Veľmi sa z jeho úspechu tešíme a veríme, že aj naďalej sa mu bude dariť.

Tr. uč. Mgr. A. Kandráčová