Poskladaj si Mapucle na čas

Dištančné vzdelávanie nebolo pre nikoho ľahké, ani pre nás samotných učiteľov, ani pre žiakov, ktorí zo dňa na deň ostali doma.

Túto formu vzdelávania sme sa snažili akýmkoľvek spôsobom si spríjemniť. Jedným z našich spestrení vyučovania bola aj interaktívna prezentácia s neziskovou organizáciou SEEDS, n.p.o. Naši žiaci boli počas prezentácie aktívni a ich aktivita bola aj odmenená krásnymi cestopismi Pavla Barabáša. Darček dostala aj naša škola krásnu skladačku Mapucle Európy. SEEDS, n.p.o spolu s Lebo Mädveď vyhlásila súťaž: Poskladaj si Mapucle na čas. Do tejto súťaže sme sa zapojili a spolu s pani učiteľkou geografie sme sa do tohto skladania pustili, a tak si svoje dni počas dištančného vzdelávania spríjemnili. Ako prvá v skladaní začala pani učiteľka a mapucle po poskladaní poslala ďalšiemu žiakovi. A takto naše Mapucle putovalo. Skladali sme doma, skladali sme v škole. Súťaž trvala do 4.júna 2021. Naše výsledky sme odoslali manažérke projektu Vedieť viac Eve Plánovskej. Do súťaže sa zapojilo množstvo žiakov a medzi víťazmi bol aj náš žiak Claudio Pio di Bari ( 7.A), ktorý za 1.miesto vyhral skladačku Mapucle Slovensko – okresy. Srdečne mu gratulujeme.

Neziskovej organizácii SEEDS, n.p.o a Lebo Mädveď veľmi pekne ďakujeme a prajeme veľa síl pri ich práci.

Mgr. Katarína Fiterová