Naša 4.A sa stala víťazom okresného kola Jazykového WocaBee šampionátu!

Žiaci  4.A triedy (skupina 1 angličtina) získali prvenstvo v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže a postúpili do krajského kola.

V októbri sa žiaci našej školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.
Jedná sa o tretí ročník súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka, v ktorom medzi sebou súperia študenti všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike.
Šampionát prebieha výhradne online, v inovatívnej aplikácii na učenie cudzích slovíčok  s názvom WocaBee. Celkovo sa do súťaže zapojilo  takmer 60 000 žiakov.
V našom okrese sa najusilovnejšími žiakmi stali žiaci našej školy, gratulujeme triede: 4.A skupina 1 angličtina.  Žiaci získali prvenstvo vďaka tomu, že v súťažnom období 20.10. - 29.10.2021 nahrali denne v priemere 3702 bodov (tzv. WocaPoints) na žiaka. Žiaci v aplikácii získavajú body iba za správne odpovede pri precvičovaní slovíčok. Vďaka tomu, že podali skvelý výkon, sa stali okresnými WocaBee šampiónmi a zaslúžene postúpili do krajského kola.

O tom, že podali v okresnom kole skvelý výkon svedčia aj umiestnenia v TOP 100 žiakov/jednotlivcov:

1. miesto:  Nelka Jacková – 141 970 Wocapoints

2.miesto:  Kristínka Spišáková – 117 471 Wocapoints

1. miesto: Oliver Sedlák - 54 451 Wocapoints
  2. miesto: Stanislava Kováčová – 48 119 Wocapoints
  3. miesto: Dávid Urban – 36 331 Wocapoints

Štvrtáci vyhrali  aj krajskú jazykovú súťaž a naučili sa 262 slovíčok.

Žiaci zo IV.A  zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školsva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee. Do tretieho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 60 000 žiakov a súťažili  v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Žiaci IV.A po svojom víťazstve v  rámci  Košického kraja postúpili do celoslovenského kola.

Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali žiaci našej školy z okresného a krajského kola v konkurencii 266 zapojených tried. V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 7176 bodov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints.

O tom, že podali v krajskom  kole skvelý výkon svedčia aj umiestnenia v TOP 100 žiakov/jednotlivcov:

1. miesto:  Nelka Jacková – 211 441 Wocapoints

3.miesto:  Kristínka Spišáková – 164 840 Wocapoints

1. miesto: Oliver Sedlák  - 14ť  415 Wocapoints
  2. miesto: Stanislava Kováčová – 143 042 Wocapoints
  3. miesto: Dávid Urban – 120 095 Wocapoints
  4. miesto: Sofia Parnahajová – 53 265 Wocapoints
  5. miesto: Nelka Vodičková  -  41 000  Wocapoints

Celoslovenské  kolo Jazykového WocaBee šampionátu

V  období 17.11.2021- 24.11.2021 žiaci  4.A   triedy  opäť súťažili  v precvičovaní slovnej zásoby v celoslovenskom kole súťaže. Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali žiaci našej školy z okresného a krajského kola. Naši šikovní štvrtáci  získali krásne 2. miesto. V celoslovenskom kole súťaže dosiahli v priemere 8 826 bodov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka.

O tom, že podali v celoslovenskom  kole skvelý výkon svedčia aj umiestnenia v TOP 100 žiakov/jednotlivcov:

2. miesto: Nelka Jacková – 223 528 Wocapoints

3. miesto:  Kristínka Spišáková – 198 428 Wocapoints

1. miesto: Oliver Sedlák  - 104  583 Wocapoints
  2. miesto: Dávid Urban – 97 124 Wocapoints
  3. miesto: Sofia Parnahajová – 84 031 Wocapoints
  4. miesto: Stanislava Kováčová –  78 750  Wocapoints
  5. miesto: Nelka Vodičková  -  47 130  Wocapoints
  6. miesto: Lukáš Háky – 23 996 Wocapoints
  7. miesto: Viktor Parajoš – 20 077 Wocapoints
  8. miesto: Sophie Eleanor Kandráčová – 18 784 Wocapoints
  9. miesto: Tadeáš Vasiľ – 17 039  Wocapoints

Týmto by som sa chcela celým srdcom mojim štvrtákom poďakovať. Tlieskam im za fantastický, ba priam neuveriteľný výkon. Myslím si, že táto súťaž je nielen o učení sa slovíčok, ale aj o rozvíjaní schopností a charakterových vlastností. Každým dňom svojou prácou posilňovali svoju zodpovednosť a vytrvalosť, pričom mnohí z nich prekonali sami seba. Okresné, krajské  a celoslovenské kolo zvládli bravúrne. Žiaci okrem nových slovíčok získali aj nové zručnosti užitočné pre ďalšie učenie sa a prácu. Chcem sa im poďakovať za úspešnú reprezentáciu školy, mesta, nášho okresu a kraja.

Mgr. Gabriela Gregušová