Biblia očami detí

V tých dňoch prebehlo diecézne/krajské kolo súťaže "Biblia očami detí", ktoré bolo zameraná na zobrazenie Biblie a jej miesta v živote človeka a v dejinách ľudstva z pohľadu spoznávania Svätého písma v dimenziách citlivého rozletu duše dieťaťa a mladého človeka.

Cieľom bola nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie, nie kopírovanie výjavov z ilustrovaných Biblií. Témou diecézneho kola súťaže bolo zobrazenie výjavov z  NOVÉHO ZÁKONA: Kniha Skutky apoštolov. Súťažilo sa podľa veku vo viacerých kategóriach.

Žiaci našej školy boli taktiež úspešní. V 2. kat. Viktória Rusnáková 2.A, Branko Tobiáš 2.B, vo 4. kat. 1.m. Karolína Kudrnová 6.B, v 5. kat. 3.m. Ján Geci 9.A. Žiaci 9.A Samuel Czabocký a David Nagy boli úspešní na okresnom kole vedomostnej súťaže Biblickej olympiády a získali pekné 1. miesto. Blahoželáme.

sestra Jana, Mgr. A. Bodnárová