ÚSPECH NA CELOSLOVENSKEJ ÚROVNI

Dňa 28.4.2023 sme sa zúčastnili na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej súťaže ,,Svätoplukovo kráľovstvo ožíva" a oceňovaní jej víťazov, ktorá sa konala v Galérii Univerzum na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre. Súťaž je organizovaná pod záštitou Matice slovenskej a je registrovaná na Ministerstve školstva, vedy výskumu a športu SR.

Našu školu reprezentovalo viacero prác. Ocenenými sa stali náši štvrtáci,ktorí získali krásne umiestnenia:

1.miesto - Richard Bireš,

2.miesto - Adam Gore,

- obaja v I. kategórii - poézia so svojimi básňami na tému Svätopluk.

Do súťaže sa zapojilo 350 autorov, prevládala poetická tvorba.

Oceňovania sa zúčastnili aj významní hostia, spomenieme zástupcov z Matice slovenskej z Martina, zakladateľa súťaže a predsedu komisie PhDr. PeadDr. M. Bodiša, PhD., pani Ivetu Galbavú - poradkyňu predsedu vlády SR pre politiku Slovákov žijúcich v zahraničí, pani PhDr. Madgu Rúfusovú - manželku spisovateľa Milana Rúfusa, zástupcov z Odboru školstva, mládeže a športu v Nitre. ZŠ Kráľa Svätopluka v Nitre ďakujeme za organizáciu.

Našich žiakov sa snažíme v rámci vyučovania vlastivedy viesť k láske k vlasti, materinskému jazyku, ku kreativite. Som rada, že to prináša svoje ovocie a naši žiaci sú na hodinách aktívni, zúčastňujú sa v súťažiach a dosahujú vynikajúce umiestnenia skrz svoje vedomosti získané v škole.

Za snahu, vytrvalosť a kreatívnu prácu ďakujem obom výhercom. Zároveň ďakujem za reprezentáciu školy a mesta.

Pripravovala: Mgr.Katarína Barancová