Olympiáda zo SJL – školské kolo

Dňa 17. októbra 2023 sa na našej škole  uskutočnil 16. ročník školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov z 8. A, 8. B a 9. A triedy. Olympiáda zo slovenského jazyka je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných škôl, je organizovaná ako postupová súťaž a je vyhlasovaná každoročne. Jej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Súťaž bola rozdelená do niekoľkých častí: práca s textom (25 bodov), transformácia textu(15 bodov), rétorika na tému príhovor pre spolužiakov, v ktorom mali žiaci vysvetliť, prečo je potrebné zachovávať v prírode ticho a pokoj v čase migrácie vtákov(15 bodov). Žiaci mohli spolu získať maximálne 55 bodov.

Výsledky boli nasledovné:

1. miesto – Patrik Süč(8. B) – 44 bodov
  2. miesto – Viktória Močková(8. B) – 42 bodov, Kristián Michalko(8. A) –  42 bodov
  3. miesto Daniel Šimon(9. A) – 41 bodov

Úspešnými riešiteľmi boli:

Filip Grecula(8. A) – 40 bodov, Sára Onodyová(8. A) – 40 bodov.

Najlepší žiaci za svoju usilovnosť a preukázané vedomosti triedy boli ocenení diplomom a vecnou odmenou. Blahoželáme im a všetkým ostatným ďakujeme za účasť. Víťazovi držíme palce v okresnom kole!

Mgr. R. Dohányos, PaedDr. Z. Grešlíková