iBobor

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. V tomto školskom roku 2023-24 sa zapojili do súťaže žiaci 3. až 8. ročníka.

Úspešní na tejto celoslovenskej súťaži boli žiaci I. stupňa a to S. Močková 4.A, Z. Ondogreculová 4.A, B. Tobiáš 4.B, A. Hlavoň 3.B, M. Tolaciová 3.B. Žiaci II. stupňa nezaostali a dosiahli pekné výsledky taktiež a boli úspešní riešitelia : Zibo Sun 5.A, Cloe Štefanková 5.A, Richard Bireš 5.A, Tomáš Regula 5.A, S. Tolaciová 5.A, Viktor Parajoš 6.B, Nelka Coganová 6.A, Šimon Filip 7.B, Viktória Močková 8.B, Roman Vyhnal 8.B, Samko Šikora 8.B, Patrik Suč 8.B, Alex Cogan 8.B, Stano Guzelák 8.A, Dominik Tóth 8.A. Blahoželáme. Žiakov pripravovali Mgr. A. Bodnárová, Mgr. S. Micišinová a Mgr. A. Kandráčová.

Mgr. A. Bodnárová