Čo vieš o hviezdach?

Dňa 22. marca sa žiaci  4.- 6. ročníka základných škôl z nášho okresu zúčastnili okresného kola celoslovenskej vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach?

Súťažiaci si overili svoje vedomosti z astronómie formou písomných odpovedí zo všeobecnej astronómie, testu z kozmonautiky, histórie astronómie a astronomických prístrojov, tajničky, príkladov, slepej mapy hviezdnej oblohy - súhvezdí a hviezd.

V 1. kategórii našu školu reprezentovali žiaci:  Boris Gábor, Jakub Godál, Jakub Háky, Samuel Jacko.

Vyhodnotenie:
1. kategória: žiaci základných škôl 4. - 6. ročník a 1. ročník  8 - ročného gymnázia

1. miesto Jakub Godál
2. miesto Samuel Jacko

1. kategória: žiaci základných škôl 7. – 9. ročník a 2. – 4. ročník 8 – ročného gymnázia

2. miesto Ivko Micišin

Súťažiaci, ktorí  obsadili prvé až tretie miesto postúpili do krajského kola tejto súťaže, ktoré sa uskutoční  24. 4. 2018  a 25. 4.2018  vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach.
Víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

Mladí víťazi sú zároveň členmi astronomických krúžkov na ZŠ a pri  Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove, útvare astronómie, ktoré pracujú pod vedením Mgr. Márie Gimovej a Beáty Leškovej.

Mgr. G. Gregušová