Sviatok svätého Valentína

Kvety, čokoláda, darčeky, či pohľadnica neodmysliteľne patria k sviatku sv. Valentína.

Každoročne tento sviatok slávi tisíce zamilovaných ľudí takmer na celom svete. Vo vzduchu je cítiť lásku, obchody sú plné srdiečok, kvetov a iných maličkosti. No čím ďalej, tým viac sa tento sviatok stáva komerčným. Ľudia by si mali uvedomiť, že lásku a pozornosť by mali venovať jeden druhému každý deň, nielen v tento sviatok.

Na našej základnej škole sme tiež slávili sviatok sv. Valentína. Žiaci mali možnosť v dňoch od 12.2 do 14.2 napísať svoju Valentínku a vložiť ju do valentínskej schránky. Ich odkazy sa rozdávali práve v tento deň. Niektorí ostali milo prekvapení,  niektorí žiaci tušili od koho čakať svoju Valentínku a kto ich tajne obdaroval milým pozdravom.  V tento deň sa aj ukončila súťaž o najkrajšiu valentínsku pohľadnicu. Zapojili sa najmä žiaci prvého stupňa, no svojich zástupcov mal aj druhý stupeň a vybrať najkrajšiu pohľadnicu bolo naozaj náročné.

Vyhodnotenie:

1. Stupeň:

1. miesto: Simona Iľková ( 3.B)
  2. miesto: Nelka Fedorčáková (1.A)
  3. miesto: Stanka Kováčová (2.B)

2. Stupeň:

1. miesto: Zuzana Príhodová ( 5.A)
  2. miesto: Tomáš Fečojager ( 5.A)
  3. miesto: Bianka Iľková (5.A)

Blahoželáme  víťazom a všetkým zúčastneným  ďakujeme, že sa do súťaže zapojili.