Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu na predkladanie žiadostí na „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“.

Cieľom výzvy bola kompenzácia poplatku za školský klub detí  pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi. Tým sa  odstránila hlavná prekážka -poplatky za ŠKD pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi do činnosti ŠKD.

Z Plánu obnovy a odolnosti SR bolo v tomto kole výzvy podporených 229 základných škôl, ktoré získali finančné prostriedky v celkovej sume 289 575 €. Táto výzva pozitívne ovplyvnila celkovo cca 3 861 žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi.

Tešíme sa, že sme boli úspešní aj v tejto výzve.

S úctou PaedDr.František ŇARŠANSKÝ , riaditeľ školy