Deň v znamení lásky

Každoročne sa 14. február nesie v znamení lásky. Sviatok sv. Valentína je sviatkom, ktorého popularita rastie každým rokom. Ľudia túžia oslavovať lásku medzi svojimi najbližšími a prajú si obdarovať jeden druhého.

Aj žiaci našej školy túžili osláviť tento sviatok so svojimi najbližšími a mali možnosť poslať svoju valentínku niekomu, koho chceli potešiť. Svojej tajnej láske, najlepšej kamarátke alebo kamarátovi. Napísané pohľadnice mohli vložiť do schránky Valentínska pošta. Žiačky 9. ročníka valentínky rozniesli žiakom, ktorým boli určené. K valentínskej pošte rozdávali aj sladkú odmenu v podobe lízatka. Aj naši učitelia dostali valentínsku poštu, prostredníctvom ktorej im žiaci chceli povedať, že ich majú radi a ich prácu si vážia.

Krásnym zakončením valentínskeho dňa bolo spoločné dielo, ktoré sme nazvali Valentínske srdce priateľstva. Veľké srdce putovalo od štvrtka po triedach. Každá trieda doň vložila  kúsok seba a spoločne sme vyplnili srdce priateľstva, ktoré je symbolom spolupatričnosti. Všetkým nám bude pripomínať, že sme jeden tím a jedna veľká rodina.

Všetkým našim žiakom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom prajeme veľa lásky, ktorá je v tomto nečase tak veľmi potrebná.

S pozdravom a prianím krásnych dní,

redakcia školského časopisu Severáčik

Mgr. Katarína Fiterová