Svetový deň vody

Každoročne si 22.marca pripomíname Svetový deň vody. Hlavnou témou tento rok je téma - Groundwater, Making the invisible, visible –  Podzemné vody, zviditeľniť neviditeľné.... Slovensko patrí k štátom bohatým na vodu a rozhodujúce zásoby pitnej vody predstavuje najmä podzemná voda.

Aj žiaci na našej škole si pripomenuli tento významný deň a vyzdvihli dôležitosť vody. Simona Fedorová ( 8.A) a Samuel Jacko ( 8.A) pripravili pre mladších aj starších žiakov rôzne otázky súvisiace s vodou. Pýtali sa najmä ako šetria vodou, akú časť ľudského tela tvorí voda, aký vzorec má voda, z čoho je zložená a v akom skupenstve sa nachádza. Keďže hlavnou témou boli podzemné vody, pripravili si zopár dôležitých informácii o zásobách vody, najmä na východnom Slovensku. Žiakom rozprávali o vodnej nádrži Starina či o prameni Drienovec.

Okrem teoretickej časti mali pripravenú aj praktickú časť. Úlohou žiakov bolo do slepej mapy Slovenska, ktorú nakreslili Gréta Havranová (8.A) a Marianna Bartovičová ( 8.A),  zakresliť vodstvo Slovenska – rieky, vodné nádrže, vodné pramene či kúpeľné mestá na Slovensku.

Chrániť a vážiť si vodu je nesmierne dôležité, pretože nie všetky štáty majú také šťastie ako my.

Mgr. Katarína Fiterová , Mgr. Janka Telepovská, Mgr. Nikola Jakubová

{AG}2021-2022/denvody{/AG}