KOĽKO LÁSKY ❤ SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK??

Milí rodičia a žiaci, blíži sa čas Vianoc? a my všetci sa už veľmi tešíme na chvíle strávené v kruhu rodiny a priateľov.

Nie každý má však možnosť sadnúť si za štedrovečerný stôl so svojimi blízkymi. Mnohí dôchodcovia z domovov sociálnych služieb pociťujú najväčšiu osamelosť a smútok práve počas vianočných sviatkov???‍?‍?‍? Preto sa naša škola opäť rozhodla zapojiť sa do celoslovenskej zbierky ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?"

Ak by ste aj Vy mali záujem potešiť ľudí, ktorí strávia Vianoce osamote, stačí ak naplníte krabicu od topánok ako vianočný darček. Obaľte vrchnú a spodnú časť samostatne a darček prineste do školy do 5.12.2022. Ako správne nachystať darček? Krabica od topánok by mala byť zabalená do baliaceho papiera (❗️zvlášť zabalený vrch a zvlášť spodok), rovnomerne naplnená, bez mašlí a ozdôb na vrchu,z dôvodu uskladnenia.

Samozrejme výber je len na Vás:

1. Oblečenie: šál, šatka, čiapka, rukavice,??? papuče, ponožky...
  2. Drogéria: mydlá, sprchové gély, dezinfekcie rúk, krémy, peny na holenie, šampóny, a pod.
  3. Nápoje: čaj, horúca čokoláda, instantná káva, a pod. ☕?
  4. Pochutiny: medovníky, cukríky, čokolády, bonboniery, slané krekry, a pod.
  5. Niečo čo vyplní voľné chvíle: kniha, krížovky, sudoku, šach, karty, pero,zápisník a pod.?
  6. Vianočné prianie, detský obrázok,... ?

⛔Čo nedávať ako darček? ⛔

1. Alkohol
  2. Viditeľne nosené oblečenie
  3. Viditeľne použitú drogériu
  4. Sviečky
  5. Zbytočnosti (ako napr. sošky a pod.)

Pred odovzdaním sa darčeky kontrolujú, nakoľko o to požiadali domovy sociálnych služieb z dôvodu bezpečnosti, či zbytočností. Vopred ďakujeme všetkým ľudom s dobrým srdcom, ktorí sa do tejto zbierky zapoja?❤ Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tomto projekte, info nájdete tu: https://www.kolkolasky.sk/ Zbierka vianočných darčekov pre seniorov potrvá do 5.12.2022.

Koordinátorka projektu:

Mgr.Katarína Barancová,

Zberné miesto v škole: sekretariát školy. Ďakujeme.